Bezoekers van de Efteling kunnen eindelijk weer een ritje maken in Joris en de Draak. De houten achtbaan was lang dicht vanwege groot onderhoud, maar het pretpark meldt dat de werkzaamheden nu echt zijn afgerond.
Het onderhoud van Joris en de Draak was zó groot, dat de Efteling besloot om dit in drie fasen te verdelen. In 2022 was de attractie daarom al even dicht, net zoals in de periode na de herfstvakantie van vorig jaar. Afgelopen kerstvakantie kon men weer even van het houten racemonster genieten, maar op 8 januari sloot de achtbaan weer voor de laatste fase van het onderhoud.
Alles is nu afgerond
Gelukkig is alles nu afgerond. De Efteling heeft alle baandelen vervangen om de levensduur van de achtbaan te verlengen, de gevel van het stationsgebouw geschilderd en de medaillons opnieuw laten decoreren. Maar ook aan kleiner onderhoud is gedacht. Zo zijn de toegangspoortjes opnieuw gestraald en gecoat, en de vallende vaandels - die je ziet als jouw baan gewonnen heeft - zijn fris gewassen en geïmpregneerd.